Kurs grania w Scrabble i Literaki

Scrabble znane są od wielu lat. To jedna z najpopularniejszych, a do tego najbardziej wymagających gier na świecie. Zabawa polega na rozmieszczaniu płytek po planszy. Z reguły plansza składa się z pól rozmieszczonych na płaszczyźnie 15×15. W przypadku Polskiej wersji tej gry będziemy mieli do czynienia z 98 polami i zdaniem niektórych, ta wersja jest lepsza od klasycznej. Scrabble być może wydaje się prostą grą, ale taką nie jest.

scrabble w kubku

Gracze muszą posiadać spore umiejętności posługiwania się słowami, a do tego dużą wyobraźnię. Istotnym elementem zabawy jest kalkulowanie ruchów przeciwnika i dobieranie odpowiedniej taktyki. Wbrew pozorom trudno ustalić taktykę przed przystąpieniem do gry, ale niektórzy gracze posiadając duże doświadczenie wiedzą, które litery powinny znaleźć się na planszy jako pierwsze. Podobnie jak w przypadku innych gier, tak samo tutaj gracz musi być bardzo cierpliwy, a wszystkie ruchy dokładnie przemyślane. Szybkość jest złym doradcą, a najlepsi gracze świata nie spieszą się ku finiszowi.

Scrabble to gra przeznaczona dla wszystkich ludzi. Coraz chętniej interesują się nimi dzieci, co powinni cieszyć, wszak gra niesamowicie rozwija umysł. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Cambridge wszystkie szkoły powinny wprowadzić do swojego programu tą zabawę.

Gra nie uzależnia i jest doskonałym elementem zabawy. Można grać w kilka osób, a można pojedynkować się w tylko z jedną osobą. Obojętne jaką formę gry przybiorą gracze, mogą mieć pewność, że zabawa będzie przednia, a zwycięstwo do końca nieprzesądzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *