Poznaj swoich przeciwników w SCRABBLE i Literakach

Wygrywać w scrabble jest łatwo za pomocą https://poocoo.pl ale…

Każdy gracz po kilku godzinach poznawania Scrabble zaczyna rozumieć możliwości przeciwników. Każdego gracza należy dobrze poznać. Jeśli nasz przeciwnik ma bogaty zasób słownictwa, zabawa będzie dla nas trudna. Dobrym wyjściem będzie posiadanie obok planszy książki lub zwykłej gazety skąd można czerpać inspiracje słowne. Mniej więcej w połowie gry umysł całkowicie przestawia się na rozgrywkę, co określa się syndromem „myśliciela”. Warto nadmienić, że taki syndrom jest bardzo dobrym treningiem dla mózgu, który zaczyna produkować więcej substancji odpowiedzialnych za wyobraźnię oraz zapamiętywanie. Każdy wieloletni gracz w Scrabble posiada bogaty zasób słownictwa.

Poznawanie przeciwnika to jedno, ale odkrywanie siebie to coś zupełnie innego. Bardzo dobrym posunięciem przed przystąpieniem do rozgrywki będzie psychologiczne zmylenie swojego przeciwnika / przeciwników. Nie należy budować długich zdań i na siłę szukać oryginalnych słów. Jeśli przeciwnik jest przekonany, iż nasz zasób słownictwa może być ubogi, stanie się pewny siebie. Pewność siebie w przypadku tej gry prawie zawsze prowadzi do porażki. Można być pewnym siebie, ale nie pokazujemy tego na zewnątrz. Takie zachowanie jest podobne do pokerzystów, którzy aby wygrać muszą umieć zrobić „Poker Face”.

Przykładowy przeciwnik w SCRABBLE

Poznawanie przeciwnika może trwać zaledwie ułamek sekundy. Być może jest to zbyt dużo dla nowicjuszy (sam fakt mylenia przeciwników) jednak po kilku grach każdy zawodnik w końcu zacznie podchodzić psychologicznie do rozgrywki.

Czy wiesz, że mój kolejny blog to: https://memorygame.ovh (zapraszam) – tam piszę nie tylko o słowach, słownikach, scrabble, litetakach, ale też mocno o mnie, zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *