Słownik Polski a słownik SCRABBLE

Słownik języka polskiego to najważniejsza lektura przed przystąpieniem do gry.

Doświadczeni gracze ani myślą o korzystaniu ze słownika w trakcie gry, ponieważ to dla nich pewnego rodzaju poniżenie lub zaniżanie kompetencji.

Młodsi, mniej doświadczeni gracze nie muszą przejmować się zdaniem swoich przeciwników, dlatego też powinni korzystać ze słownika języka polskiego lub programu do układania anagramów. Program taki nazywa się ANAGRAMATOR.

Literaki, ich odpowiednie ułożenie w logiczną całość to trudne zadanie, a często w trakcie gry dochodzi do momentu, gdy układane słowo wydaje nam się dziwne. Dzięki słownikowi możecie sprawdzić występowanie danego słowa i być może zdobyć dużą liczbę punktów.

Istotne jest korzystanie ze słownika, co oczywiście wpływa na długość rozgrywki. Nie ma co się jednak spieszyć, a obecność słownika prócz naturalnego dopingu, zapewni nam także poszerzenie swoich zasobów słownych.

Oczywiście są narzędzia online do weryfikacji słów z języka polskiego. Poza scrabblemania, scrabble 123 polecamy poocoo. poocoo.pl to klasyczny słownik scrabble który nie tylko pozwala na sprawdzenie czy słowo jest poprawne, ale także można go wykorzystywać jako ANAGRAMATOR – czyli maszynka do układania słów z liter. Poocoo niestety ma jedną małą wadę. Korzysta z słownika sjp.pl a mnie by się przydało mieć dostęp do Oficjalnego słownika polskiego scrabblisty czy popularnego OSPS scrabble słownik.

Scrabble w wersji polskiej można dowolnie modyfikować, ale nie można zmieniać kolejności układania liter.

Znanych jest wiele przypadków, kiedy gracz błędnie rozwiązał partię i późniejsza rozgrywka zaczęła zmierzać do układania coraz to zmyślniejszych wyrazów.

W przypadku amatorów bardzo łatwo o tego typu rozwiązania, dlatego należy rozważnie i rozsądnie wybierać litery.

W Polskiej wersji istotne jest wykorzystywanie zmiękczeń (litery z kreskami, kropkami i haczykami). Dają one najwięcej punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *